Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2011 r., sygn. III SA/Wa 3299/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Długosz-Szyjko (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Marek Krawczak, Sędzia WSA Jerzy Płusa, Protokolant ref. staż. Dorota Gaj, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2011 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] września 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) stwierdza, że uchylona interpretacja indywidualna nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz A. Sp. z o.o. z siedzibą w W. 200 zł (słownie: dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. A. sp. z o.o. (dalej: "Spółka") we wniosku z 21 czerwca 2010 r. zwróciła się do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług (dalej: "VAT") w zakresie uznania wypłacanych premii pieniężnych, jako niezwiązanych z wykonywaniem przez kontrahentów na rzecz Spółki czynności opodatkowanych VAT, ich opodatkowania i dokumentowania wypłacanych premii.

W stanie faktycznym Spółka wskazała, że

1) zawarła z Partnerem Handlowym N. sp. j. K., W. umowę, przedmiotem której jest ustalenie zasad programu premiowania Partnera Handlowego, uzależnionego od stopnia realizacji założonego poziomu obrotu towarami handlowymi Spółki oraz zwiększenia obrotu tymi towarami, w ustalonych okresach rozliczeniowych. Na mocy tej umowy, Partner Handlowy nabywa prawo do uzyskania indywidualnej premii pieniężnej, stanowiącej określony procent (od 1% do 3,5%) wartości wykonanego obrotu netto towarami w danym kwartale rozliczeniowym, w przypadku zrealizowania zaplanowanego dla okresów kwartalnych poziomu obrotów. Partner Handlowy nabywa prawo do uzyskania indywidualnej premii pieniężnej, stanowiącej procent wahający się w granicach od 1% do 3,5% wartości zrealizowanego obrotu netto towarami w danym kwartale rozliczeniowym w przypadku zwiększenia wartości obrotów w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku kalendarzowego. Jako 100% rozumie się wartość obrotu w analogicznym okresie roku ubiegłego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00