Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 maja 2011 r., sygn. II SA/Wa 377/11
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Stanisław Marek Pietras (spraw.) Sędzia WSA - Andrzej Kołodziej Sędzia WSA - Eugeniusz Wasilewski Protokolant - starszy sekretarz sądowy Joanna Głowala po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 maja 2011 r. sprawy ze skargi R. L. na decyzję Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...]. w przedmiocie zwolnienia z zawodowej służby wojskowej i przeniesienia do rezerwy - uchyla zaskarżoną decyzję, - zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości
Uzasadnienie
Skarżący [...] R.L. pełnił zawodową służbę wojskową na stanowisku kierowcy drużyny [...].
Pismem z dnia [...] czerwca 2009 r. złożył on do Dowódcy Wojsk Lądowych wypowiedzenie stosunku zawodowej służby wojskowej oświadczając jednocześnie, że znane są mu ustawowe warunki wypowiedzenia, przy czym zawarł również wniosek o skrócenie okresy wypowiedzenia do trzech miesięcy, tj. do dnia [...] sierpnia 2009 r.
Będąc na zwolnieniu lekarskim, wnioskiem z dnia [...] czerwca 2009 r., które wpłynęło do [...] w T. w dniu [...] lipca 2009 r., zwrócił się do dowódcy [...] o wycofanie powyższego wypowiedzenia. Ponieważ przełożony w tym czasie przebywał na urlopie (od [...] czerwca 2009 r. do [...] sierpnia 2009 r.), przeto pracownik kancelarii sztabu jednostki odłożył to pismo dla wymienionego. Jednocześnie skarżący kilka dni po wpłynięciu pisma do jednostki wojskowej, skontaktował się telefonicznie z szefem sekcji personalnej jednostki wojskowej informując go o wniosku z dnia [...] czerwca 2009 r., na co uzyskał odpowiedź, że dowódca kompanii przebywa na urlopie, nie jest osobą uprawnioną do wycofania wypowiedzenia i jednocześnie pouczono skarżącego, iż wycofanie wypowiedzenia należy złożyć drogą służbową do Dowódcy Wojsk Lądowych.