Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 maja 2011 r., sygn. II SA/Wa 232/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Kołodziej (spr.), Sędziowie WSA Eugeniusz Wasilewski, Przemysław Szustakiewicz, Protokolant Asystent sędziego Łukasz Mazur, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 maja 2011 r. sprawy ze skargi P.T. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską oddala skargę

Uzasadnienie

[...] Komendant Wojewódzki Policji decyzją z dnia [...] sierpnia 2010 r.

nr [...], na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy

z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525 ze zm.) cofnął P.T. pozwolenie na broń palną myśliwską.

W uzasadnieniu organ wskazał, że prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego

[...] w W. z dnia [...] sierpnia 2008 r. sygn. akt [...] P.T. został skazany za popełnienie czynu z art. 292 § 1 Kodeksu karnego w zw. z art. 12 kk. Podał, że osoba skazana prawomocnym wyrokiem za popełnienie czynu zabronionego wymierzonego przeciwko mieniu nie daje gwarancji przestrzegania prawa w przyszłości, nie daje też gwarancji bezpiecznego używania broni palnej, a tym samym budzi uzasadnione obawy, że może użyć broni w celu sprzecznym z interesem bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Organ podkreślił, że w przypadku stwierdzenia, że osoba posiadająca pozwolenie na broń zaliczana jest do kategorii osób, o których mowa m.in. w art. 15 ust. 1 pkt 6, obowiązany jest do cofnięcia tego pozwolenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00