Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 11 maja 2011 r., sygn. I SA/Ol 213/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ryszard Maliszewski (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Tadeusz Piskozub Sędzia WSA Wojciech Czajkowski Protokolant Specjalista Paweł Guziur po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 11 maja 2011r. sprawy ze skargi spółki A na interpretację Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego oddala skargę

Uzasadnienie

Spółka A. wniosła w dniu 09.08.2010r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych oraz sposobu ich dokumentowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Z kontrahentami, którym dostarcza hurtowo własne produkty (drzwi), wnioskodawca zamierza zawrzeć umowy handlowe, które będą określały warunki dostaw. Jednym z elementów, z których składać się ma umowa, będzie zapis uprawniający kupującego (hurtownię nabywającą drzwi) do otrzymywania od wnioskodawcy określonych w umowie premii (bonusów), uzależnionych od poziomu dokonanych i zapłaconych w danym okresie rozliczeniowym zakupów towarów. Wypłata tych premii nie będzie uwarunkowana żadnymi innymi obowiązkami kupującego niż zakup drzwi i zapłata za zakupiony towar w danym okresie rozliczeniowym (kwartał, półrocze, rok rozliczeniowy). Premia (bonus) będzie określona przez strony w procentowym stosunku do wykonywanych i zapłaconych zakupów i nie będzie powiązana z żadną konkretną dostawą. Strony mogą przewidzieć w określonych wypadkach przyznanie wyższej premii za osiągnięcie wyższego niż zakładany poziom zakupów. Dla przykładu podano we wniosku, że za zrealizowane i zapłacone zakupy w kwocie netto strony planują wypłatę kupującemu premii (bonusów) w wysokości 4% od wartości netto do 500.000 zł i 5% premii od nadwyżki zakupionych i zapłaconych towarów w danym okresie rozliczeniowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00