Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 kwietnia 2011 r., sygn. I SA/Wr 404/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj, Sędziowie Sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski (sprawozdawca), Protokolant Lucyna Barańska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi A sp. z o.o. z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretacje indywidualną; II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę [...] (słownie: [...]) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przystępując do rozstrzygania, Sąd przyjął stan faktyczny i prawny sprawy j/n.

A Sp. z o. o. z/s L. (dalej: wnioskodawca/ autor wniosku/ zainteresowany/ pracodawca/ spółka/ strona/ skarżąca) wystąpiło z wnioskiem o udzielenie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, zawartych w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r., Nr 51, poz. 307 ze zm. - dalej: u.p.d.o.f.).

Z zaprezentowanego we wniosku (uzupełnionego dodatkowym pismem) stanu faktycznego wynika, że wnioskodawca (będący pracodawcą), dążąc do zacieśnienia więzi pracowników z przedsiębiorstwem (...), organizuje różnego rodzaju imprezy (spotkania) integracyjne (okolicznościowe), mające charakter otwarty i dobrowolny, finansowane w całości ze środków obrotowych spółki. Podczas imprez, pracownicy mogą korzystać z - wykupionych przez pracodawcę - usług gastronomicznych oraz

dodatkowych atrakcji (m. in. udział w dyskotece, w zawodach sportowych). Spółka nie sporządza listy osób biorących udział w w/w imprezach, jak również nie ewidencjonuje ilości spożywanych przez poszczególnych pracowników posiłków (pracownicy nie mają przydzielonych porcji żywnościowych, mając swobodę wyboru posiłku), jak i tego, czy wszyscy pracownicy skorzystali z dodatkowych atrakcji. Liczbę pracowników chętnych do wzięcia udziału w imprezie ustala szacunkowo, w oparciu o informacje przekazane przez kierowników działów. Autor wniosku zastrzegł, że faktury - obejmujące całkowity koszt organizacji imprez - wystawiane są na pracodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00