Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 marca 2011 r., sygn. II SA/Wa 1288/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Lipiński Sędzia WSA Olga Żurawska-Matusiak (spr.) Sędzia WSA Joanna Kube Protokolant specjalista Elwira Sipak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 marca 2011 r. sprawy ze skargi Z.T. o wznowienie postępowania sądowego w sprawie zakończonej wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2010 r. sygn. akt II SA/Wa 1966/09 oddala skargę o wznowienie postępowania

Uzasadnienie

Decyzją nr [...] z [...] października 2009 r. Komendant Główny Policji utrzymał w mocy decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] nr [...] z [...] sierpnia 2009 r. w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie wniosku Z. T. (dalej jako skarżący) o zwolnienie go ze służby w Policji.

Decyzja ta stała się przedmiotem skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który wyrokiem z 27 kwietnia 2010 r. (sygn. akt II SA/Wa 1966/09) oddalił skargę. W uzasadnieniu orzeczenia Sąd zaakcentował, że sprawa rozpoznawana była wyłącznie w zakresie zwolnienia skarżącego ze służby w Policji w trybie art. 41 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Z dniem 22 lipca 2010 r. wyrok ten stał się prawomocny.

11 sierpnia 2010 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga Z. T. o wznowienie postępowania w powyższej sprawie. Jako podstawę wznowienia skarżący wskazał przesłankę z art. 271 pkt 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (dalej jako p.p.s.a.), podając, iż w sprawie orzekało aż dwóch sędziów wyłączonych z mocy ustawy, tj. na podstawie art. 18 § 1 pkt 6a p.p.s.a., a skarżący przed uprawomocnieniem się orzeczenia nie mógł domagać się ich wyłączenia. Wywodząc zachowanie terminu do wniesienia skargi skarżący wskazał na datę uprawomocnienia się orzeczenia, przyjmując, że najwcześniej od tej daty rozpoczął się bieg trzymiesięcznego terminu do wniesienia skargi o wznowienie, który upłynął 21 października 2010 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00