Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 20 stycznia 2011 r., sygn. II SA/Sz 589/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Mysiak, Sędziowie Sędzia NSA Henryk Dolecki,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak (spr.), Protokolant Aneta Kukla, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 30 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi G. S. i B. S. na decyzję Wojewody z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności oddala skargę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] r. G. i B. S. wnieśli

o przekształcenie w prawo własności prawa użytkowania wieczystego działki nr [...] o powierzchni [...] m2 w miejscowości [...] przy ul. [...], Gmina [...]. W uzasadnieniu wniosku powołali się na art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności (Dz. U. Nr 175, poz. 1459 ze zm.).

Starosta K. na podstawie art. 1 ust. 1 ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, decyzją z dnia [...] r. odmówił przekształcenia prawa użytkowania wieczystego wymienionej we wniosku G. i B. S. nieruchomości w prawo własności. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że G. i B. S. prawo użytkowania wieczystego działki nr [...] i stanowiące odrębną nieruchomość znajdujące się na tej działce budynki - [...] domków campingowych, budynek świetlicy oraz budynek sanitariatów z kotłownią, nabyli od [...] w dniu [...] r., umową zawartą w formie aktu notarialnego W dniu nabycia przez G. i B. S. nieruchomość była zagospodarowana zgodnie z obowiązującym wcześniej planem zagospodarowania przestrzennego gminy [...], w tym dla miejscowości [...], a teren nieruchomości był oznaczony symbolem jako [...] z zapisem "tereny pod zabudowę pensjonatową..." i stanowiła ośrodek wczasowy. Obowiązujące zapisy w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy [...] określają ten teren jako [...] podmiejskie tereny mieszkaniowe. Zgodnie z zapisem w ewidencji gruntów teren działki nr [...] na mapie ewidencyjnej oznaczony był jako [...] obecnie [...], natomiast wypis z rejestru gruntów określa ten teren jako [...] - [...] ha i [...] - [...] ha. W wypisie z rejestru gruntów istniał błędny zapis dla działki nr [...] jako [...]I - [...] ha co zostało zmienione i wyjaśnione pismem z dnia [...] r., nr [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00