Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 stycznia 2011 r., sygn. I SA/Lu 673/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz, Sędziowie WSA Halina Chitrosz,, WSA Wojciech Kręcisz (sprawozdawca), Protokolant Referent Ewelina Piskorek, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 stycznia 2011r. sprawy ze skargi R. K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz R. K. kwotę [...] tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Interpretacją indywidualną z dnia 11 maja 2010 r. Dyrektor Izby Skarbowej w [...] działając w imieniu Ministra Finansów uznał stanowisko R. K., przedstawione we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania należności otrzymanych przez wspólnika występującego ze spółki jawnej za nieprawidłowe.

W uzasadnieniu udzielonej interpretacji organ wyjaśnił, że wnioskiem z dnia 5 marca 2010 r. R. K. wystąpił o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego przedstawiając stan faktyczny, z którego wynikało, że w dniu 2 stycznia 2010 r. wystąpił ze spółki jawnej "A" - T. S., R. K., B. S. spółka jawna w [...]. W spółce przysługiwał wnioskodawcy udział w zyskach i stratach spółki w wysokości 50 %. Na dzień wystąpienia ze spółki wspólnicy dokonali wspólnie wyceny majątku spółki, z uwzględnieniem należności od kontrahentów, wartości remanentu towarów i materiałów, wartości rynkowej środków trwałych i wyposażenia, środków pieniężnych oraz zobowiązań spółki. Z tak wycenionego majątku przypada na wnioskodawcę kwota, odpowiadająca 50 % wartości majątku spółki. W tej kwocie mieści się juz zwrot wniesionego przeze wnioskodawcę wkładu oraz niewypłacona w trakcie roku przypadająca na wnioskodawcę część dochodu spółki za rok 2009. Wypłata na rzecz wnioskodawcy ma być dokonywana w ratach, w kolejnych miesiącach roku 2010.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00