Wyrok WSA w Warszawie z dnia 1 grudnia 2010 r., sygn. VI SA/Wa 1998/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Piotr Borowiecki Sędziowie Sędzia NSA Zdzisław Romanowski Sędzia WSA Dorota Wdowiak (spr.) Protokolant ref. Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi P. S.A. z siedzibą w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie wznowienia postępowania 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] marca 2008 r.; 2. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu; 3. zasądza od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rzecz skarżącej P. S.A. z siedzibą w W. kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zwany dalej "Prezesem UKE", po rozpoznaniu wniosku P. S.A. z siedzibą w W. o ponowne rozpoznanie sprawy zakończonej decyzją Prezesa UKE z dnia [...] marca 2008 r. odmawiającą wznowienia postępowania administracyjnego zakończonego decyzją Prezesa UKE z dnia [...] września 2007 r. w sprawie zmiany decyzji Ministra Łączności z dnia [...] grudnia 1991 r. w sprawie przydziału i sposobu wykorzystania częstotliwości dla realizacji sieci radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego w zakresie częstotliwości 450 MHz, wydanej na rzecz P. C. Sp. z o.o. z siedzibą w W., zwanej dalej "P. C. Sp. z o.o.", zmienionej następnie decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, zwanego dalej "Prezesem URTiP" z dnia [...] listopada 2005 r., utrzymał w mocy decyzję z dnia [...] marca 2008 r.
Do wydania zaskarżonej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:
Dnia [...] grudnia 1991 r. Minister Łączności wydał na rzecz P. Sp. z o.o. z siedzibą w W., obecnie P. C. Sp. z o.o., decyzję w sprawie przydziału i sposobu wykorzystania częstotliwości dla realizacji sieci radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego w zakresie częstotliwości 450 MHz, zwaną dalej "Decyzją z 1991 r." Zgodnie z pkt 3 Decyzji z 1991 r., przydzielone częstotliwości mogły być wykorzystywane na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, w sieci radiokomunikacji ruchomej lądowej typu komórkowego, określanej dalej nazwą NMT 450, działającej w analogowym systemie NMT 450 w paśmie 450 MHz.