Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 9 grudnia 2010 r., sygn. II SA/Rz 801/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Magdalena Józefczyk /spr./ Sędziowie SO (del.) Ewa Partyka NSA Maria Piórkowska Protokolant st. sekr. sąd. Anna Mazurek-Ferenc po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólnoadministracyjnym na rozprawie w dniu 9 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi A. R. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia -skargę oddala

Uzasadnienie

II SA/Rz 801/10

U Z A S A D N I E N I E

Samorządowe Kolegium Odwoławcze (dalej SKO) postanowieniem z dnia [...] maja 2010r. nr [...] po rozpatrzeniu zażalenia A. R. uchyliło w całości postanowienie Nadleśniczego Nadleśnictwa [...] z dnia [...] kwietnia 2010r. nr [...] o odmowie wydania zaświadczenia w trybie art. 217 w związku z art. 219 k.p.a. dotyczącego świadectwa legalności pozyskiwania drewna.

W podstawie prawnej organ powołał art. 138 § 1 pkt 2 w zw. z art. 144 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. nr 98, poz. 1071 ze zm. zwana dalej w skrócie k.p.a.).

W zażaleniu A. R. zawarł skargę na bezczynność i skargę na bezprawne działanie zaskarżył w całości postanowienie organu pierwszej instancji i zarzucił: rażące naruszenie prawa materialnego, a to art. 14 ustawy o lasach; rażące naruszenie prawa procesowego w szczególności art. 6 do 11, art. 75, art. 77 i art. 107 k.p.a.; dowolność i sprzeczność ustaleń z zebranym materiałem dowodowym. Wniósł o zmianę zaskarżonego postanowienia i wydanie zaświadczenia legalności pozyskiwania drzewa na działce 882 położonej w Ż. Złożył skargę na bezczynność nadleśniczego, ponieważ asygnata winien wydać "od ręki" zwłaszcza, że leśniczy kazał ściąć drzewo, a teraz "kombinuje". Ścięte drzewa niszczeją, nadto utracił nabywcę. Zawnioskował o rozwiązanie upoważnienia udzielonego przez starostę, gdyż nie może w taki sposób funkcjonować organ, który raz wydaje zgodę na wycięcie drzewa, a następnie kierując się pozaprawnymi sprawami celowo wyrządza żalącemu się szkodę, jest opieszały w działaniu i niekompetentny. W ocenie żalącego asygnatę winien wydawać starosta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00