Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 17 grudnia 2010 r., sygn. I SA/Lu 476/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Kwiatek, Sędziowie WSA Wojciech Kręcisz (sprawozdawca),, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Referent stażysta Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 3 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi "A" na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług z tytułu importu towaru oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej w [...], po rozpatrzeniu odwołania A od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w [....] Nr [...] z dnia [...] określającej kwotę podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług należnych z tytułu importu 17.662 litrów mieszaniny węglowodorów aromatycznych objętego procedurą wspólnotowego tranzytu zewnętrznego na podstawie zgłoszenia tranzytowego z dnia 25 maja 2004 r., utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Dyrektor Izby Celnej podawał, że w dniu 25 maja 2004 r. w Oddziale Celnym w [...], na wniosek głównego zobowiązanego [....], Niemcy, objęto procedurą wspólnotowego tranzytu zewnętrznego wg. dokumentu [...] z dnia 25 maja 2004 r. towar w postaci mieszaniny węglowodorów aromatycznych.

Zgodnie z zapisami dokonanymi przez organ celny w w/w dokumencie, przedmiotowy towar powinien zostać przedstawiony w urzędzie celnym przeznaczenia [....] w Holandii w terminie do dnia 1 czerwca 2004 r.

Importerem towaru z Białorusi była firma "B" spółka z o.o.,[...].

Odbiorcą towaru miała być firma C , Holandia.

Przedmiotowy towar był przewożony autocysterną firmy "D" sp. jawna K. G.-N., Z. L., [...].

W związku z tym, iż towar objęty procedurą tranzytu oraz dotyczące go dokumenty nie zostały przedstawione w urzędzie celnym przeznaczenia, Naczelnik Urzędu Celnego po przeprowadzeniu postępowania w sprawie, decyzją Nr [...] z dnia [...] z urzędu stwierdził powstanie długu celnego w dniu 27 maja 2004 r. w związku z usunięciem spod dozoru celnego towaru w postaci 17.662 litrów (13.580 kg) mieszaniny węglowodorów aromatycznych, objętego procedurą wspólnotowego tranzytu zewnętrznego na podstawie zgłoszenia tranzytowego T1 MRN [...] z dnia 25 maja 2004 r.; zaklasyfikował towar do kodu TARIC 2707 50 90 00; ustalił wartość celną towaru na kwotę 22.546 zł; określił kwotę wynikającą z długu celnego w wysokości 0,00 zł, należnego z tytułu usunięcia w/w towaru spod dozoru celnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00