Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 września 2010 r., sygn. I SA/Lu 723/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Kwiatek (sprawozdawca), Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz,, WSA Wojciech Kręcisz, Protokolant Referent stażysta Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 29 września 2010 r. sprawy ze skargi S. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług z tytułu importu towaru I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. orzeka, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości; III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz S. K. kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...], Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania S. K. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] czerwca 2009 r.
w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania w podatku od towarów i usług
z tytułu importu towarów utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.
Z akt sprawy wynika, iż w Oddziale Celnym w B. w dniu [...] czerwca 2007 r. na wniosek Agencji Celnej "A" S.A. działającej z upoważnienia Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "B" S. K. przyjęto zgłoszenie celne Nr [...] w procedurze dopuszczenia do obrotu kaszy gryczanej w ilości 67.700 kg, z Ukrainy. Towar przyporządkowano do kodu Taric 1103 19 90 00, stosując stawkę celną "erga omnes" w wysokości 98 EUR/1000 kg, wyliczono cło w kwocie 25.318 zł oraz podatek od towarów i usług w kwocie 10.387 zł z zastosowaniem stawki 7 %.
W związku z otrzymaną informacją Wydziału Zarządzania Ryzykiem Izby Celnej dotyczącą niezgodności w deklarowanym kodzie towaru i przeprowadzoną analizą zgłoszenia celnego wszczęto z urzędu postępowanie w sprawie klasyfikacji taryfowej oraz określenia prawidłowej stawki i kwoty długu celnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right