Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 8 lipca 2010 r., sygn. III SA/Kr 655/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Danielec Sędziowie WSA Halina Jakubiec WSA Bożenna Blitek (spr.) Protokolant Monika Wójcik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi R. G. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia 30 kwietnia 2009r. nr [...] w przedmiocie kary dyscyplinarnej nagany skargę oddala

Uzasadnienie

Sierżant R. G. pełnił obowiązki w Komisariacie Policji w A do dnia 31 grudnia 2008 r. i wówczas jego przełożonym był Komendanta tego Komisariatu - kom. K. C. Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] 2008 r., który R. G. odebrał w dniu 8 stycznia 2009 r. został on przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w B od dnia 1 stycznia 2009 r. i jego przełożonym został Komendant Powiatowy Policji w B (akta personalne k. 121 - 123). Z przeniesieniem tym nie zgodził się skarżący wnosząc odwołanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji za pośrednictwem Komendanta Powiatowego Policji w B, które nie zostało uwzględnione (akta personalne k. 124 - 129).

W dniu 5 lutego 2009 r. sierż. R. G. pojechał do A, gdzie złożył u oficera dyżurnego Komisariatu Policji w A pismo zatytułowane "Raport" z zaznaczeniem "droga służbowa" zaadresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji. W piśmie tym wniósł o wszczęcie postępowania wyjaśniającego mającego na celu zebranie dowodów w kwestii przekroczenia uprawnień przez Komendanta Posterunku Policji w A kom. K. C. oraz stosowania przez niego mobbingu wobec wnioskodawcy i innych podległych mu policjantów i zaznaczając w piśmie, że czyni to w związku ze złożonymi przez siebie "zawiadomieniami do Prokuratury Rejonowej o popełnieniu przestępstw przez kom. K. C. komendanta KP w A" i podnosząc w stosunku do byłego swego przełożonego, że "oficer policji tak obszernie opisany przez prasę, na którego złożono kilka zawiadomień o popełnieniu przestępstw nie powinien nadzorować żadnej jednostki policji jak również nie może kierować ludźmi. Ponadto społeczeństwo powinno mieć świadomość, iż policjantami, którzy dbają o ich bezpieczeństwo dowodzi oficer o nieposzlakowanej opinii a nie człowiek wykorzystujący swoją zależność służbową, przez co policjanci są mniej efektywni, zestresowani i zastraszeni".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00