Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 21 kwietnia 2010 r., sygn. III SAB/Wr 5/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Strzebinczyk, Sędzia WSA Magdalena Jankowska-Szostak, Małgorzata Malinowska-Grakowicz (sprawozdawca), , Protokolant Halina Rosłan, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 7 kwietnia 2010 r. sprawy ze skargi P. J. na bezczynność Naczelnika Urzędu Skarbowego w Z. w przedmiocie zarzutów w stosunku do środków zabezpieczających oddala skargę.

Uzasadnienie

Postanowieniem Nr [...] z dnia [...] r. wydanym na podstawie art. 17, art. 18 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 ze zm.), w zw. z art. 64 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm. zwanej dalej w skrócie "k.p.a."), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Z., po rozpoznaniu zarzutów wniesionych przez P. J. (dalej skarżący) na prowadzone na podstawie zarządzenia zabezpieczenia z dnia [...]r. w prowadzonym postępowaniu zabezpieczającym, pozostawił przedmiotowe zarzuty bez rozpoznania.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym:

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Z. wszczął w dniu [...] r. na podstawie zarządzeń zabezpieczenia z dnia [...] r. Nr [...], [...], [...]) postępowanie zabezpieczające przeciwko skarżącemu.

Realizując powyższy tytuł Naczelnik Urzędu Skarbowego w Z. w dniu [...] r. (data nadania w placówce pocztowej) zawiadomieniem o zajęciu zabezpieczającym prawa majątkowego stanowiącym wierzytelność z rachunku bankowego u dłużnika zajętej wierzytelności będącej bankiem od nr [...] do [...], dokonał zajęcia zabezpieczenia wierzytelności. Zawiadomienia powyższe zostały przez podatnika odebrane w dniu [...] r. Dnia [...] r. poborca skarbowy dokonał zabezpieczenia ruchomości należących do P. J.

W dniu [...] r. (tj. data wpływu [...] r.) doradca podatkowy K. J. M. (dalej doradca podatkowy) złożył w imieniu skarżącego zarzuty, uzupełnione pismem z [...]r., w stosunku do środków zabezpieczających, podjętych wobec majątku skarżącego na podstawie zarządzenia zabezpieczenia, nie dołączając pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego w prowadzonym postępowaniu zabezpieczającym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00