Orzeczenie
Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 24 marca 2010 r., sygn. II SA/Sz 90/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Gebel, Sędziowie Sędzia NSA Grzegorz Jankowski,, Sędzia NSA Iwona Tomaszewska (spr.), Protokolant Joanna Białas-Gołąb, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 24 marca 2010r. sprawy ze skargi S. M. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania I uchyla zaskarżone postanowienie, II stwierdza, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku, III zasądza od Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na rzecz radcy prawnego J. M. kwotę [...], obejmującą należny podatek od towarów i usług, tytułem zwrotu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu skarżącemu.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] r. numer [...] Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Z., na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. z 2004r. Nr 64, poz. 593 ze zm.) uchylił własną decyzję z dnia [...] r. numer [...] przyznającą pomoc w formie zasiłku stałego S. M. - z uwagi na odbywanie przez niego kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w W.
Powyższą decyzję wraz z pouczeniem o prawie i możliwości jej zaskarżenia doręczono S. M. w dniu [...]r.
W dniu [...] r. do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wpłynęło pismo S. M. zatytułowane" Prośba -zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego", w którym podniósł, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Z. niesłusznie zawiesił wypłatę zasiłku stałego oraz, że decyzja ta nie ma żadnych podstaw prawnych, gdyż nie ma przepisów prawnych, z których wynikałaby możliwość zawieszenia zasiłku stałego ze względu na przebywanie skarżącego w zakładzie karnym. Dodatkowo wskazał, że zły stan zdrowia nie pozwala mu na podjęcie pracy i oświadczył, że stwierdzono u niego [...], jak również [...]. Jednocześnie złożył orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Odwołujący się wniósł także o zwrot i wypłatę odebranego zasiłku. W końcowej części pisma S. M. oświadczył, że składa prośbę i zażalenie "po takim czasie", gdyż ma [...], a wcześniej nie mógł uzyskać pomocy przy sporządzaniu pisma.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right