Orzeczenie
Wyrok WSA w Krakowie z dnia 25 lutego 2010 r., sygn. III SA/Kr 1136/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Tadeusz Wołek (spr.) Sędziowie NSA Krystyna Kutzner WSA Janusz Kasprzycki Protokolant Bernadetta Szczypka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 lutego 2010 r. sprawy ze skargi A Spółka z o.o. z siedzibą w K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 17 lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku akcyzowego skargę oddala
Uzasadnienie
A spółka z o.o. z siedziba w K. złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania dostawy wyrobów akcyzowych oznaczonych kodem CN 2710 19 81 pochodzących z wewnątrzwspólnotowego nabycia.
Wskazała, że prowadzi działalność gospodarczą, w szczególności sprzedaje oleje silnikowe marki [...] oraz [...], w zamkniętych jednostkowych opakowaniach, otrzymanych od dostawcy mającego siedzibę na terenie państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Wskazane oleje na podstawie Nomenklatury Scalonej (CN) powinny zostać zaklasyfikowane według kodu 2710 19 81, tj. oleje silnikowe, smarowe oleje sprężarkowe, smarowe oleje turbinowe. Klienci nabywający wskazane oleje, wykorzystują je w eksploatacji samochodów osobowych i ciężarowych, przy czym produkty te nie są wykorzystywane dla celów napędowych lub opałowych, lecz jako substancja zmniejszająca tarcie elementów wewnętrznych silnika, konieczna do jego normalnego funkcjonowania i eksploatacji. Według informacji Klientów nabywane oleje nie będą wykorzystywane, jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych albo do produkcji paliw silnikowych, olejów opałowych, dodatków lub domieszek do paliw silnikowych lub olejów smarowych do silników.
Strona zadała pytania:
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego oleje silnikowe nabywane przez podatnika w drodze wewnątrzwspólnotowego nabycia i następnie sprzedawane podmiotom, które wykorzystają olej silnikowy dla celów innych niż opałowe i napędowe, po uzyskaniu przez podatnika zezwolenia na nabywanie wyrobów akcyzowych, jako zarejestrowany handlowiec i dopełnieniu procedury opisanej w art. 32 ust. 5-13 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (zwanej dalej u.p.a.), będą zwolnione z opodatkowania podatkiem akcyzowym?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right