Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 16 lutego 2010 r., sygn. II SA/Bk 548/09

Nie podlega unormowaniu na etapie toczącego się w oparciu o przepisy ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r. Nr 25, poz. 150 ze zm.) postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia szczegółowy zakres praw i obowiązków inwestora niemieszczących się w regulacji art. 56 ust. 2 tej ustawy i niezwiązanych z potrzebą ochrony środowiska.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Danuta Tryniszewska-Bytys (spr.), Sędziowie sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska,, sędzia NSA Elżbieta Trykoszko, Protokolant Ewa Iwona Szepietowska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 16 lutego 2010 r. sprawy ze skargi A. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w B. z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację przedsięwzięcia Oddala skargę

Uzasadnienie

II SA/Bk 548/09

UZASADNIENIE

Decyzją z [...] kwietnia 2009 r. nr [...] Burmistrz S. określił środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na wydobywaniu metodą odkrywkową kruszywa naturalnego ze złoża "K. - D. [...]" na wskazanych w decyzji kilkudziesięciu działkach, w tym działce o nr a, należących do gruntów wsi K. S. i K. N. - położonych w gminie S. Określono, że przedmiotowa część złoża kruszywa naturalnego "K. - D. [...]" zajmuje obszar około 83,60 ha, została rozpoznana do maksymalnej głębokości 50, 2 m i posiada średnią miąższość około 28,5 m. Wskazano, że teren górniczy wynosi 116,7 ha, zaś obszar górniczy wynosi 108, 2 ha. W decyzji ustalono również warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji oraz wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym.

Organ wydał przedmiotową decyzją w oparciu o sporządzony raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, w którym nie wykazano konieczności ustalenia obszaru ograniczonego użytkowania. Ponadto, jak wskazano w uzasadnieniu decyzji, postępowanie przeprowadzono z udziałem społeczeństwa, wniosek inwestora przeanalizowano pod kątem wymagań ochrony środowiska oraz warunki realizacji inwestycji uzgodniono z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00