Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 stycznia 2010 r., sygn. II SA/Wa 1737/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Dąbrowska (spr.), Sędziowie WSA Sławomir Antoniuk, Andrzej Góraj, Protokolant Monika Michnik-Misterek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi M. C. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską -oddala skargę-

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] września 2009 r. Nr [...] Komendant Główny Policji na podstawie art. 138 § 1 pkt. 1 i art. 268a kpa oraz art. 18 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jednolity z 2004 r. Dz. U. Nr 52, poz. 525 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania M. C., reprezentowanego przez adwokata M. Z. od decyzji Komendanta Wojewódzkiego Policji w R. z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] cofającej pozwolenie na broń palną [...], utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu decyzji Komendant Główny Policji wskazał, że organ I instancji wszczął postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia pozwolenia na broń ze względu na fakt, że Sąd Rejonowy w P. [...], wyrokiem z dnia [...] grudnia 2005 r., prawomocnym z dniem [...] grudnia 2005 r. (sygn. akt [...]), uznał M. C. winnym popełnienia czynu z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk (M. C. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że prowadząc po drodze publicznej samochód osobowy, znajdując się w stanie nietrzeźwości, doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem, w wyniku czego, ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca tego samochodu, a dwoje jego pasażerów doznało obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni), i za to wymierzył mu karę 2 lat pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając jej wykonanie na okres 5 lat, tytułem próby oraz karę grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych, przyjmując wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 10 zł, a także orzekł środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów samochodowych na okres 4 lat i zasądził od M. C. nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00