Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 listopada 2009 r., sygn. I SA/Wa 1283/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Kosińska Sędziowie WSA Daniela Kozłowska (spr.) WSA Monika Nowicka Protokolant Anna Traczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 listopada 2009 r. sprawy ze skargi H. O. na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] czerwca 2009 r., nr [...] w przedmiocie zwrotu wniosku o przyznanie odszkodowania oddala skargę

Uzasadnienie

Minister Infrastruktury postanowieniem z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...], po rozpatrzeniu wniosku H. O. o ponowne rozpoznanie sprawy objętej postanowieniem Ministra Infrastruktury z [...] maja 2009 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu wniosku o przyznanie odszkodowania - utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie.

W uzasadnieniu postanowienia Minister przedstawił następujący stan sprawy:

Minister Budownictwa decyzją z dnia [...] sierpnia 2006 r. nr [...] utrzymał w mocy swoją decyzję z dnia [...] maja 2006 r. nr [...] odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody [...] z dnia [...] marca 1995 r. nr [...] stwierdzającej nabycie z dniem 5 grudnia 1990 r. przez Fabrykę [...] w L. prawa użytkowania wieczystego gruntu położonego w L. przy ul. [...], oznaczonego jako działka nr [...] o pow. [...] m- oraz prawa własności budynków znajdujących się na tym gruncie.

Po wznowieniu postępowania zakończonego ww. decyzją Ministra Budownictwa z dnia [...] sierpnia 2006 r., Minister Budownictwa decyzją z dnia [...] grudnia 2006 r. nr [...], utrzymaną w mocy przez decyzję z dnia [...] lutego 2007 r. nr [....], uchylił poprzednie swoje ww. decyzje z dnia [...] sierpnia 2006 r. i z dnia [...] maja 2006 r. oraz stwierdził, że decyzja Wojewody [...] z dnia [....] marca 1995 r. została wydana z rażącym naruszeniem prawa i nie jest możliwe stwierdzenie jej nieważności z przyczyny określonych w art. 156 § 2 k.p.a.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00