Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 22 października 2009 r., sygn. II SAB/Sz 144/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Iwona Tomaszewska, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel /spr./, Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Protokolant Katarzyna Skrzetuska - Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 22 października 2009 r. sprawy ze skargi J. D. na bezczynność Komendanta Powiatowego Policji w przedmiocie rozpoznania wniosku o wypłatę równoważnika zobowiązuje Komendanta Powiatowego Policji do rozstrzygnięcia wniosku skarżącego J. D. z dnia [...] r. w terminie 30 dni od dnia otrzymania przez organ akt sprawy wraz z odpisem prawomocnego orzeczenia Sądu.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] J. D., jako emerytowany funkcjonariusz Policji, wystąpił do Komendanta Powiatowego Policji o wypłacenie równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego w [...] przy ul. [...], należnego za lata [...] wraz z odsetkami, tj. od dnia pozbawienia go prawa do przedmiotowego świadczenia. Do wniosku dołączył oświadczenie mieszkaniowe.

Odpowiadając na wniosek pismem z dnia [...] Komendant Powiatowy Policji [...] udzielił wnioskodawcy wyjaśnień co do obowiązującego stanu prawnego. Wskazał, iż § 8 oraz § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca z 2002 r. w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania, odmowy przyznawania, cofania i zwracania przez policjantów równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego (Dz. U. Nr 100, poz. 919z późn.zm.) w wyniku nowelizacji zostały uchylone, co skutkowało utratą, z dniem 1 stycznia 2006 r., uprawnień do równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego przez osoby pobierające świadczenia z policyjnego zaopatrzenia emerytalnego. Dodał, iż zostały uchylone przepisy dotyczące określenia organów właściwych do wydania decyzji w sprawach przyznawania, odmowy przyznania lub zwrotu równoważnika pieniężnego za remont lokalu i od dnia 1 stycznia 2006 roku żaden z organów (komendantów) nie ma takiego uprawnienia. Uwzględniając istniejący stan prawny, Komendant poinformował, iż bezcelowe jest składanie obecnie oświadczenia mieszkaniowego, które tylko do roku [...] stanowiło podstawę do ustalenia ( corocznie ) wysokości tego świadczenia wobec emerytów i rencistów Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00