Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 czerwca 2009 r., sygn. VIII SAB/Wa 5/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Fularski /sprawozdawca/, Sędziowie Sędzia WSA Marek Wroczyński, Sędzia WSA Cezary Kosterna, Protokolant Krzysztof Koziara, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2009 r. sprawy ze skargi W. A. na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji w R. w przedmiocie niewydania decyzji o mianowaniu na inne stanowisko służbowe oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] stycznia 2009 roku W. A. wniósł skargę na bezczynność organu administracji - Komendanta Miejskiego Policji w R., w przedmiocie zakończenia postępowania administracyjnego dotyczącego mianowania na inne stanowisko służbowe. Nadto skarżący wniósł o zobowiązanie Komendanta Miejskiego Policji w R. do załatwienia powyższej sprawy w formie decyzji administracyjnej.

W uzasadnieniu skargi W. A. podniósł, iż w miesiącu kwietniu 2008 r. został powiadomiony przez swojego przełożonego podkom. W. K. - Zastępcę Komendanta [...] Komisariatu Policji w R., że wystąpi on z wnioskiem do Komendanta Miejskiego Policji o przeniesienie go ze stanowiska asystenta i mianowanie na stanowisko specjalisty z wyższym mnożnikiem kwoty bazowej. Zastępca Komendanta [...] Komisariatu Policji w R. oraz jego przełożony nadkom. P. R., zasugerowali skarżącemu, że ich inicjatywa ma na celu zmobilizowanie go do efektywnej pracy przed odejściem na zaopatrzenie emerytalne. Przełożeni poprosili skarżącego, aby złożył raport o zwolnienie ze służby w terminie trzech miesięcy, tak jak stanowią przepisy ustawy o Policji. Na tę propozycję, skarżący zgodził się, składając stosowny wniosek o zwolnienie ze służby. W okresie od kwietnia do lipca 2008 r. informowany był przez bezpośrednich przełożonych, że jego wniosek o mianowanie na wyższe stanowisko jest w trakcie realizacji. Wskazał, że na początku miesiąca lipca 2008 r. rozmawiając z Komendantem Miejskim Policji dowiedział się, że postępowanie w sprawie mianowania na wyższe stanowisko służbowe nie zakończy się przed datą zwolnienia go ze służby, tj. [...] lipca 2008 r. z uwagi na "zbyt późne złożenie wniosku". W dniu [...] listopada 2008 r. złożył zażalenie na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji do Komendanta Wojewódzkiego Policji, jednak nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Zdaniem skarżącego, prowadzenie z nim rozmów przez jego bezpośrednich przełożonych, a także "udokumentowanie" tych rozmów, przez złożenie wniosku personalnego w jego sprawie dowodzi temu, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie mianowania na stanowisko specjalisty. Skoro postępowanie zostało wszczęte z urzędu, to winno być zakończone merytoryczną decyzją, umożliwiającą dochodzenie jego praw przed Sądem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00