Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 2 czerwca 2009 r., sygn. II SA/Wa 64/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski, Sędziowie WSA Iwona Dąbrowska, WSA Sławomir Antoniuk (spraw.), Protokolant Agnieszka Bieniewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 czerwca 2009 r. sprawy ze skargi J. R. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2008 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji w przedmiocie delegowania 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji oraz decyzji Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lutego 2008 r., nr. [...], 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości, 3. uchyla postanowienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] oraz z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...].

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji decyzją z dnia [...] października 2008 r. nr [...] utrzymał w mocy własną decyzję z dnia [...] lutego 2008 r. nr [...] odmawiającą stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego nr [...] Komendanta Głównego Policji z dnia [...] stycznia 2003 r. w sprawie delegowania J. R. do pełnienia służby w ramach polskiego kontyngentu policyjnego w Misji Policyjnej Unii Europejskiej w B.

Z ustaleń organu i akt administracyjnych wynika następujący stan sprawy:

Komendant Główny Policji rozkazem personalnym z dnia [...] stycznia 2003 r. delegował funkcjonariusza Policji J. R. z dniem [...] stycznia 2003 r. do dalszego pełnienia służby na okres 1 roku w ramach polskiego kontyngentu policyjnego w Misji Pokojowej Unii Europejskiej w B. [...] w charakterze specjalisty ds. kryminalnych.

Wnioskiem z dnia 21 marca 2007 r. (uzupełnionym pismem z dnia 1 lipca 2007 r.), powołując się na przepis art. 156 § 1 pkt 2 k.p.a., J. R. wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej - rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji z dnia [...] stycznia 2003 r. We wniosku tym, wymieniony podniósł, że wskazany rozkaz personalny wydany został z rażącym naruszeniem prawa, gdyż mimo dyspozycji § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2002 r. w sprawie należności pieniężnych otrzymywanych przez policjantów delegowanych do pełnienia służby poza granicami państwa w kontyngencie policyjnym (Dz. U. z 2002 r. Nr 192, poz. 1607 ze zm.) nie określono w nim kategorii i stawki dodatku zagranicznego. Jednocześnie wnioskodawca wskazał na konieczność uchylenia przedmiotowego rozkazu personalnego i zobowiązania Komendanta Głównego Policji do wydania nowej decyzji zawierającej rozstrzygnięcie o przyznaniu dodatku zagranicznego w kategorii IV w stawce dziennej nie mniejszej niż 35 USD.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00