Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 10 marca 2009 r., sygn. III SA/Wa 1778/08

1. W sprawie o przyznanie wynagrodzenia z tytułu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej, ocenie podlega nie tyle fakt bycia profesjonalnym pełnomocnikiem, lecz, w równym stopniu, przejawy działalności pełnomocnika podjęte w celu zakończenia sporu sądowego.

2. Jeżeli przyznana pomoc prawna z jakichkolwiek powodów nie jest wystarczająca, obowiązkiem władz jest spowodowanie, by adwokat wypełniał należycie swoje obowiązki, bądź rozpoczęcie działań w celu zmiany adwokata.

3. Decydując o kwocie wynagrodzenia dla pełnomocnika z urzędu należy mieć na uwadze rodzaj i charakter sprawy zawisłej przed sądem, przebieg i przedmiot uprzedzającego ją postępowania administracyjnego wszczętego przez skarżącą spółkę, czynności, które pełnomocnik podjął w celu zapoznania się z aktami, a także stawiennictwo substytuta pełnomocnika na rozprawie, treść złożonych pism oraz terminowość podjętych przez niego czynności.

 

Referendarz Sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Marcin Piłaszewicz na posiedzeniu niejawnym w dniu 10 marca 2009 r. po rozpoznaniu wniosku adw. E. K. o przyznanie kosztów nieopłaconej pomocy prawnej z urzędu w sprawie ze skargi E. sp z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2008 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym postanawia przyznać pełnomocnikowi, tytułem kosztów nieopłaconej pomocy prawnej, kwotę 293,- zł, w tym kwotę 22 % tytułem podatku od towarów i usług

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00