Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 lutego 2009 r., sygn. II SA/Wa 1094/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Eugeniusz Wasilewski, Sędzia WSA - Joanna Kube, Sędzia WSA - Stanisław Marek Pietras (spraw.), Protokolant - Marek Kozłowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2009 r. sprawy ze skargi G. I. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego w sprawie o zawieszenie w czynnościach służbowych • uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzający ją rozkaz personalny Komendanta Stołecznego Policji z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...], • zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym Komendanta Powiatowego Policji w L. z dnia [...] października 2006 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 39 ust. 1 i art. 124 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jedn. z 2002 r. Dz. Nr 7, poz. 58 ze zm.) oraz § 1 ust. 2 lit. a rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 lipca 2002 r. w sprawie trybu zawieszania policjanta w czynnościach służbowych (Dz. U. Nr 120, poz. 1029), [...] G. I. został zawieszony w czynnościach służbowych na okres od dnia [...] października 2006 r. do dnia [...] grudnia 2006 r.

W związku z upływem okresu zawieszenia, Komendant Powiatowy Policji w L. rozkazem personalnym z dnia [...] listopada 2006 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 39 ust. 3 ustawy, przedłużono skarżącemu zawieszenie w czynnościach służbowych do czasu zakończenia postępowania karnego i nadał rozkazowi rygor natychmiastowej wykonalności na podstawie art. 108 § 1 k.p.a. W uzasadnieniu podano, ze aktualny stan postępowania karnego nie pozwala na wskazanie terminu i sposobu jego zakończenia, a charakter zarzucanych policjantowi zarzutów uniemożliwia pełnienie przez niego służby. Uzasadniając zaś nadanie rozkazowi rygor natychmiastowej wykonalności wskazano, że policjant podejrzany o popełnienie przestępstwa umyślnego, w istotny sposób naruszył interes służby w Policji, tożsamy z ważnym interesem społecznym. Jednocześnie pouczono skarżącego z możliwością odwołania się do Komendanta Stołecznego Policji w terminie 14 dni, od dnia doręczenia rozkazu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00