Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 10 lutego 2009 r., sygn. IV SA/Gl 559/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Wiesław Morys Sędziowie Sędzia WSA Beata Kalaga-Gajewska (spr.) Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik Protokolant Sekretarz sądowy Magdalena Kurpis po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 lutego 2009 r. sprawy ze skargi A.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego oddala skargę.
Uzasadnienie
A. W. wnioskiem z dnia [...] zwróciła się do Urzędu Miejskiego w B. o przyznanie dodatku mieszkaniowego i złożyła deklarację o wysokości dochodów jej gospodarstwa domowego, orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz przekaz pocztowy potwierdzający wysokość pobieranej przez nią z ZUS-u emerytury.
Decyzją z dnia [...] nr [...] , Kierownik Referatu Dodatków Mieszkaniowych, działając z upoważnienia Prezydenta Miasta B., na podstawie art. 2, art. 3, art. 4, art. 5 i art. 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. Nr 71, poz. 734 z późn. zm.) oraz art. 104 Kodeksu postępowania administracyjnego, odmówił A. W. przyznania dodatku mieszkaniowego. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia podał, że strona nie spełnia jednego z warunków wymaganych do przyznania dodatku mieszkaniowego, o którym mowa w art. 5 ust. 1 i 5 ustawy o dodatkach mieszkaniowych, ponieważ powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego zajmowanego przez nią wynosi [...] m- i przekracza normatywną powierzchnię określoną dla gospodarstwa jednoosobowego tj. 35 m-. Organ podniósł, że dodatek mieszkaniowy przysługuje, gdy powierzchnia użytkowa lokalu nie przekracza normatywnej powierzchni o więcej niż 30% albo 50% pod warunkiem, iż udział powierzchni pokoi i kuchni w powierzchni użytkowej tego lokalu nie przekracza 60%. Natomiast w przypadku strony udział ten wyniósł 89%, dlatego w pełni uzasadniona jest odmowa przyznania jej dodatku mieszkaniowego.
-
keyboard_arrow_right