Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 stycznia 2009 r., sygn. III SA/Lu 487/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Wieczorek, Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Drwal,, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak (sprawozdawca), Protokolant Starszy inspektor Maria Filipek, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 22 stycznia 2009r. sprawy ze skargi J. F. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] października 2008 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze Służby w Policji oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją (rozkazem personalnym) z dnia [...] października 2008r., nr [...], L. Komendant Wojewódzki Policji w L. po rozpoznaniu odwołania J. F. od decyzji (rozkazu personalnego) Komendanta Powiatowego Policji w Ł. z dnia [...] września 2008r., nr [...] o zwolnieniu ze służby w Policji, utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji organ odwoławczy wskazał, iż decyzją z dnia [...] września 2008 r., wydaną na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 4 w zw. z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz. U. z 2007 roku nr 43, poz. 277, z późn. zm.) Komendant Powiatowy Policji w Ł. zwolnił z dniem 22 września 2008 roku sierżanta sztabowego J. F. ze służby w Policji, przy czym decyzji tej został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Uzasadniając swoje rozstrzygnięcie organ I instancji podniósł, iż J. F. osiągnął ponad 33 - letnią wysługę emerytalną, co zgodnie z art. 41 ust. 2 pkt. 4 ustawy o Policji daje przełożonemu prawo do zwolnienia policjanta ze służby w Policji. W dniu 12 listopada 2007 roku, zgodnie z § 21 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2002 roku w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów (Dz. U. nr 151, poz. 1261) Komendant Powiatowy Policji w Ł. w obecności eksperta Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Ł. oraz wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Ł. poinformował policjanta o zamiarze rozwiązania z nim stosunku służbowego na podstawie wymienionego artykułu. W czasie rozmowy skarżący został poinformowany o przysługujących mu w trakcie postępowania administracyjnego uprawnieniach oraz należnościach jakie otrzyma po zwolnieniu ze służby w Policji, a także dano mu możliwość wystąpienia z raportem, w którym sam mógłby określić termin zwolnienia ze służby. Z takim raportem jednak sierż. szt. J. F. nie wystąpił, przedkładając kolejne zwolnienia lekarskie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00