Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 30 stycznia 2009 r., sygn. I SA/Lu 570/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wojciech Kręcisz, Sędziowie WSA Halina Chitrosz,, NSA Anna Kwiatek (spr.), Protokolant Referent stażysta Kamil Rutkowski, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 stycznia 2009 r. sprawy ze skargi A. Spółka Jawna na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za miesiące: styczeń - maj 2007 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję w części dotyczącej określenia podatku akcyzowego za maj 2007 roku; II. oddala skargę w pozostałej części; III. orzeka, że w zakresie o którym mowa w pkt. I decyzja nie podlega wykonaniu; IV. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz A. Spółka Jawna kwotę [...] tytułem częściowego zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] Dyrektor Izby Celnej, po rozpoznaniu odwołania A. w O. L., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] określającą zobowiązania w podatku akcyzowym za styczeń - maj 2007 r.

Z uzasadnienia decyzji i akt sprawy wynika, że w dniach od 28 listopada do 20 grudnia 2007 r. w przedsiębiorstwie Spółki przeprowadzona została kontrola podatkowa za okresy styczeń - październik 2007 r. w zakresie realizacji obowiązków podatkowych w podatku akcyzowym, do akt której włączono materiały uzyskane w toku kontroli szczególnego nadzoru podatkowego przeprowadzonej w dniu 9 maja 2007 r. W trakcie kontroli organ ustalił, że w okresach styczeń - maj 2007 r. Spółka dokonała 21 transakcji sprzedaży oleju opałowego zakupionego w celach grzewczych w firmie B. , sprzedaż udokumentowała paragonami fiskalnymi na ogólną ilość 23.342 lity oleju, a opałowe przeznaczenie oleju - pięcioma oświadczeniami nabywców, w tym po jednym w styczniu i w lutym oraz trzema w maju, przy czym oświadczenia nabywców ze stycznia i z lutego dokumentować miały po dwie transakcje sprzedaży. Organ ustalił, że przedłożone oświadczenia nabywców oleju (na łączną ilość 6.542 l) nie mogą dokumentować jego opałowego przeznaczenia z uwagi na brak pełnych danych (brak NIP, PESEL lub określenia urządzenia grzewczego), że przeznaczenie sprzedaży 16,800 l oleju Spółka nie udokumentowała, nie składała przy tym miesięcznych zestawień oświadczeń o przeznaczeniu sprzedawanego oleju, nie składała deklaracji i nie płaciła należnej akcyzy od sprzedaży oleju zakupionego w celach grzewczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00