Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 9 października 2008 r., sygn. II SA/Go 485/08

 

Dnia 9 października 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Wieczorek Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Staniszewska (spr.) Asesor WSA Michał Ruszyński Protokolant asystent sędziego Paweł Majka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 października 2008 roku sprawy ze skargi T.A. na uchwałę Rady Miejskiej z dnia [...] roku, nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wschowa i terenów funkcjonalnie z nim związanych oddala skargę.

Uzasadnienie

T.A., reprezentowany przez pełnomocnika, wniósł skargę na uchwałę Rady Miejskiej we W. [...] w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wschowa i terenów funkcjonalnie z nim związanych.

Zaskarżonej uchwale skarżący zarzucił naruszenie zasad sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wniósł o stwierdzenie nieważności uchwały w części ustalającej przeznaczenie dla terenu określonego symbolem [...].

W uzasadnieniu skargi pełnomocnik wskazał, że w rejonie, w którym zamieszkuje T.A., czyli działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi [...] studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy (uchwała Rady Miejskiej we W. [...]) wprowadza kierunki zagospodarowania przestrzeni opisane symbolem MUC. Jest to teren z przewagą śródmiejskiej zabudowy mieszkaniowej i usług centrotwórczych. W pkt 16.2 pkt 1 ppkt 2) na stronie 100 tekstu studium zawarto zapis, zgodnie którym dopuszcza się nie uciążliwą działalność wytwórczą prowadzoną w budynkach. Zaleca się, ażeby powierzchnia użytkowa nie przekraczała 50 m2, a produkty były sprzedawane w obiekcie handlowym na obszarze danego terenu (np. cukiernie, punkty szycia ubrań na miarę, wyrób pamiątek regionalnych). Tymczasem, wskazywał pełnomocnik skarżącego, zaskarżony plan dla tegoż terenu oznaczonego w planie symbolem [...] ustanawia przeznaczenie pod obiekty nieuciążliwej działalności produkcyjnej i usługowej. W pkt 3 w odniesieniu do istniejących budynków plan stanowi, że dopuszcza się przebudowę oraz taką rozbudowę i nadbudowę, w wyniku której:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00