Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 28 sierpnia 2008 r., sygn. II SA/Po 610/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Zieliński Sędziowie Sędzia WSA Barbara Drzazga (spr.) Sędzia WSA Maria Kwiecińska Protokolant Starszy sekretarz sądowy Monika Pancewicz po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 28 sierpnia 2008 r. sprawy ze skargi J. G. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w P. z dnia [..] nr [..] w przedmiocie nakazu rozbiórki obiektu budowlanego oddala skargę. /-/ M. Kwiecińska /-/ A. Zieliński /-/ B. Drzazga
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [..] Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w R. nakazał J. G. dokonać rozbiórki części obiektu -będącego w budowie zakładu ubojni indyków - o wymiarach 42,85 x 26,80 m, wysokości ze stropem 4,80 m- wybudowanego bez wymaganego pozwolenia na budowę, znajdującego się na działce nr ew. gruntu [..], w S. nr [..].
W wyniku odwołania Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego decyzją z dnia [..] uchylił zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia stwierdzając, iż z materiału dowodowego nie wynika, jaką część budynku wybudowano samowolnie.
Wyrokiem z dnia 3 marca 2004r. sygn. akt II SA/Po 3572/01 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę J. G. na powyższą decyzję organu odwoławczego.
W dniu 2 marca 2004r. J. G. wniosła o wszczęcie postępowania legalizacyjnego.
Postanowieniem z dnia [..] Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w R. postanowił wstrzymać prowadzenie robót budowlanych przy rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa indyka o część budynku wybudowanego bez wymaganego pozwolenia na budowę. Jednocześnie organ nałożył na J. G. obowiązek przedstawienia w terminie 7 miesięcy od dnia otrzymania niniejszego postanowienia zaświadczenia właściwego organu o zgodności rozbudowanej części obiektu z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo ostatecznej, w dniu wszczęcia postępowania, decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w przypadku braku obowiązującego planu miejscowego, przedłożenia czterech egzemplarzy projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami i innymi wymaganymi pozwoleniami oraz zaświadczeniem o wpisie projektanta i osoby sprawdzającej na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego wraz z oświadczeniem projektanta i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej. Organ zobowiązał też inwestorkę do przedłożenia oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right