Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 27 sierpnia 2008 r., sygn. II SA/Bd 459/08

Dnia 27 sierpnia 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Włodarska Sędziowie: sędzia WSA Grażyna Malinowska - Wasik (spr.) sędzia WSA Elżbieta Piechowiak Protokolant: Krzysztof Cisewski po rozpoznaniu w II Wydziale na rozprawie w dniu 27 sierpnia 2008 roku sprawy ze skargi M. T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie skierowania na badanie lekarskie 1. oddala skargę, 2. umarza postępowanie w przedmiocie wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] nr [...] Prezydent Miasta T. orzekł na podstawie art. 122 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zm.) o skierowaniu M. T. posiadającego prawo jazdy kategorii B na badania lekarskie do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy.

Decyzja powyższa wydana została w wyniku złożenia przez Prokuratura Rejonowego T. - W. w T. wniosku o wszczęcie postępowania administracyjnego w przedmiocie skierowania wyżej wymienionego na badania lekarskie celem stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi. Wniosek został uzasadniony nadużywaniem przez M. T. alkoholu, o którym świadczy wyrok Sądu Rejonowego w T. z dnia [...] orzekający wobec niego w sprawie sygn. [...] za czyn popełniony pod działaniem alkoholu środek probacyjny w postaci obowiązku powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, jak również - nałożenie identycznego obowiązku na okres próby, to jest trzech lat wcześniejszym wyrokiem tego samego sądu z dnia [...] w sprawie [...]. We wniosku podkreślano, iż wynikające z wymienionych rozstrzygnięć wyroków uznanie przez sąd, że M. T. jest osobą realnie zagrożoną uzależnieniem od alkoholu powoduje, iż zachodzą wątpliwości (zastrzeżenia) co do jego psychofizycznych zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00