Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 czerwca 2008 r., sygn. III SA/Wa 542/08

I.Uiszczenie dodatkowej opłaty skarbowej, która wynika z art. 14f par. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) uzależnione jest od ilości stanów faktycznych i zdarzeń przyszłych, a nie od ilości podatków.

II. "Odpowiednie stosowanie" art. 120 i art. 121 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) w sprawach z wniosków o wydanie interpretacji, winno być rozumiane jako stosowanie z modyfikacjami, bowiem proces wydawanie interpretacji choć wykazuje pewne podobieństwa do postępowania podatkowego, jest trybem szczególnym, w ramach którego działa organ podatkowy. Z pewnością jednak organ wydający interpretację indywidualną musi respektować zasadę praworządności, tj. działać z poszanowaniem przepisów o właściwości, przepisów proceduralnych oraz norm prawa materialnego, tym bardziej że jest ona zapisana także art. 7 Konstytucji RP. Powyższe uwagi należy odnieść także do statuującego zasadę prowadzenia postępowania podatkowego w sposób budzący zaufanie do organów podatkowych art. 121 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.)

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Chustecka (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek, Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska, Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 czerwca 2008 r. sprawy ze skargi T. S.A. z siedzibą we W. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) stwierdza, że uchylona interpretacja nie może być wykonana w całości.

Uzasadnienie

Jak wynika z akt sprawy, T. S.A. (zwana dalej "Skarżącą") wystąpiła do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00