Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 21 maja 2008 r., sygn. I SA/Go 407/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Asesor WSA Alina Rzepecka (spr.) Protokolant sekr. sąd. Agnieszka Baczuń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 maja 2008 r. sprawy ze skargi T.K. - Firmy Handlowej "A" na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] ds. [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe, podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącego kwotę 2.415,00 złotych (dwa tysiące czterysta piętnaście) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp., na skutek przekazania przez Naczelny Sąd Administracyjny w wyniku wyroku z dnia 22 stycznia 2008r. ( sygn. akt I GSK 673/07), ponownie rozpoznał sprawę ze skargi T.K.-Firma Handlowa "A" (zwanego dalej Skarżący) na decyzję Dyrektora Izby Celnej (zwanego dalej DIC) z dnia [...] lutego 2006r. nr [...], ds [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług.

Rozpoznając poprzednio sprawę WSA w Gorzowie Wlkp. oddalił skargę Skarżącego po stwierdzeniu, iż prawidłowe było postępowanie organów celnych, które w związku

z uzyskanym wynikiem weryfikacji świadectwa pochodzenia towaru nr [...] uznały zgłoszenie celne dokonane w dniu [...] czerwca 2003r. na podstawie dokumentu SAD nr [...] za nieprawidłowe w części dotyczącej kursu waluty, kraju pochodzenia i zastosowania stawki celnej oraz ponownie dokonał określenia kwoty długu celnego i należnego podatku od towarów i usług. Organ I instancji określił także odsetki wyrównawcze. Skorygowanie należności celnych polegało w szczególności na zastosowaniu w miejsce zadeklarowanej przez Skarżącego stawki celnej konwencyjnej 17%, stawką autonomiczną podwyższoną o 100%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00