Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 9 stycznia 2008 r., sygn. I SA/Ol 492/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zofia Skrzynecka Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Błesiński Asesor WSA Renata Kantecka (spr.) Protokolant Lidia Wachowska po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 9 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]". nr "[...]" w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

W okresie od stycznia 2004r. do lutego 2005r. J. K. prowadził działalność gospodarczą pod nazwą Przedsiębiorstwo A z siedzibą w "[...]", której przedmiotem było prowadzenie kiosku z gazetami i punktem LOTTO. Z zebranego, w takcie kontroli przeprowadzonej przez Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej wobec wymienionego podatnika, materiału dowodowego wynika, że w okresie od stycznia 2004r. do lutego 2005r. nabywał on produkty zawierające skażony alkohol etylowy, a następnie dokonywał jego odkażenia i odbarwienia w celu sprzedaży jako wyrób spirytusowy z przeznaczeniem do konsumpcji.

Organ I instancji decyzją z dnia "[...]" określił podatnikowi zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiące od stycznia 2004r. do lipca 2004r. oraz za styczeń 2005r.

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy wymienioną decyzję organu I instancji.

W motywach zaskarżonej decyzji organ odwoławczy wskazał, iż kontrolowany w okresie do lipca 2004r. nabywał skażony alkohol w Spółce A w "[...]" w postaci produktu o nazwie koncentrat do mycia szyb "6". Towar kupowany był na podstawie faktur VAT, w których jako nabywca figurował podmiot Przedsiębiorstwo B. Jednakże z zabranych w toku postępowania dowodów jednoznacznie wynika, że faktycznym nabywcą towarów był J.K., gdyż wyłącznie on kontaktował się ze spółką A i składał zamówienia, płatności za zakupiony towar realizowane były z należącego do niego rachunku bankowego oraz organizował on odbiór towarów. Nadto zarówno J.K. jak i S.S. przyznali się do zarejestrowania fikcyjnej działalności pod nazwą Przedsiębiorstwo B, natomiast S.S. nigdy nie prowadził zarejestrowanej na swoje nazwisko działalności gospodarczej i nie składał żadnych deklaracji do Urzędu Skarbowego. Od sierpnia 2004r. skażony alkohol etylowy kupowany był na paragony fiskalne w Przedsiębiorstwie C, w postaci podpałki do grilla.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00