Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 19 grudnia 2007 r., sygn. I SA/Sz 559/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Kazimiera Sobocińska, Sędziowie Sędzia WSA Kazimierz Maczewski (spr.),, Sędzia NSA Zofia Przegalińska, Protokolant Anna Kalisiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 grudnia 2007 r. sprawy ze skargi A. N. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2003r. oddala skargę.

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w S., działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 Ordynacji podatkowej, art. 3 ust. 1, art. 9 ust. 1 i ust. 2, art. 10 ust. 1 pkt 3, art. 14 ust. 1, art. 22 ust. 1, art. 26 ust. 1 i art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) - po rozpatrzeniu sprawy na skutek odwołania wniesionego przez pełnomocnika A.N. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w S. z dnia [...] nr [...], określającej A.N. wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2003 r. w kwocie [...] zł - utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Z uzasadnienia decyzji organu odwoławczego wynika, że w 2003 r. A.N. prowadziła jednoosobowo działalność gospodarczą w postaci punktu gastronomicznego "B" w G., polegającą na świadczeniu usług gastronomicznych oraz sprzedaży artykułów spożywczych i wyrobów tytoniowych z obowiązkiem prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W dniu 9 czerwca 2006 r. rozpoczęto czynności kontrolne w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej A.N. za 2005 rok. Wobec tego, iż A. N. zastano w sklepie warzywno-owocowym "N" prowadzonym przez męża M. N. (gdzie A.N. dokonywała sprzedaży towarów) - czynności kontrolne rozpoczęto w miejscu gdzie zastano podatniczkę.

W trakcie czynności kontrolnych z udziałem A.N. oraz jej męża, poproszony o okazanie dokumentów organizacyjnych (NIP, Regon) dotyczących baru "B" M. N. po otwarciu znajdującej się w pomieszczeniu biurowym szafy metalowej zawierającej różne dokumenty - na oczach kontrolujących usiłował ukryć dwa zeszyty ("zeszyt utargu od dnia 12.04.1995 r." i zeszyt z napisem "B"), wsuwając je pod plik prywatnych dokumentów. Na żądanie kontrolujących M.N. wydał te zeszyty. Na podstawie zapisów zawartych w tych zeszytach stwierdzono prowadzenie podwójnej dokumentacji źródłowej, odmiennie określającej wysokość osiągniętego w 2003 roku przychodu w punkcie gastronomicznym "B". W związku z tym kontrolujący dokonali porównania w ujęciu miesięcznym - danych dotyczących faktycznych utargów uzyskanych w poszczególnych dniach wykazanych w ujawnionym zeszycie faktycznych utargów z danymi wykazanymi w dokumentacji księgowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00