Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 19 grudnia 2007 r., sygn. I SA/Ol 565/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wiesława Pierechod (spr.), Sędziowie sędzia WSA Zofia Skrzynecka, asesor WSA Renata Kantecka, Protokolant Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 19 grudnia 2007r. sprawy ze skargi spółki A na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania w podatku akcyzowym za czerwiec 2004r. oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia "[...]" znak: "[...]" określającą "A" Sp. z o.o. zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc czerwiec 2004r. w kwocie 755,00 zł.

"A" Sp. z o.o. prowadząc działalność gospodarczą, w roku 2004 zajmowała się przede wszystkim sprzedażą hurtową i detaliczną paliw stałych, ciekłych, gazowych oraz produktów pochodnych, a także sprzedażą produktów nieżywnościowych.

W wyniku przeprowadzonej w 2005r. kontroli obejmującej okres od 1.01.2004r. do 21.04.2005r. ustalono, iż w kontrolowanym okresie olej opałowy do celów grzewczych zakupiło 125 osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Przy sprzedaży pobierano od kupujących oświadczenia o przeznaczeniu oleju opałowego na cele grzewcze. Ze złożonych w tym okresie 279 oświadczeń, tylko 4 spełniały warunki wymagane stosowanymi przepisami. Pozostałe oświadczenia nie zawierały kompletnych danych tj. m.in. numeru PESEL, numeru NIP, ilości posiadanych urządzeń grzewczych, rodzaju i typu tych urządzeń, podpisu składającego oświadczenie. Jednocześnie odbiorcy oleju opałowego podczas postępowań sprawdzających potwierdzili zakup i zużycie tego wyrobu do celów grzewczych za wyjątkiem kilku przypadków. M.innymi nie został potwierdzony przez R. H. zakup od "A" Sp. z o.o. oleju opałowego w ilości 1700 litrów, zgodnie z oświadczeniem dołączonym do faktury nr "[...]" z dnia 04.06.2004r. Przesłuchany w toku postępowania podatkowego w dniu 17 maja 2006r. w charakterze świadka R. H. zeznał, że zakupił od "A" Sp. z o.o. tylko 900 litrów oleju opałowego. Ponadto podpis na oświadczeniu nie jest jego podpisem. Organ I instancji uzyskał także wyjaśnienia A. H., która potwierdziła, że jej mąż zakupił od "A" Sp. z o.o. tylko 900 litrów oleju opałowego, na co przedłożyła kopię polecenia przelewu kwoty 1467,00 zł potwierdzającego zapłatę za partię oleju opałowego w ilości 900 litrów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00