Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 11 grudnia 2007 r., sygn. I SA/Bk 535/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Sławomir Presnarowicz, Sędziowie sędzia WSA Urszula Barbara Rymarska, sędzia WSA Wojciech Stachurski (spr.), Protokolant Katarzyna Luto, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 grudnia 2007 r. sprawy ze skargi P. Ł. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące 2002 r. oddala skargę.
UZASADNIENIE
Decyzją z [...] września 2005 r., nr [...], Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku określił P. Ł. za poszczególne miesiące 2002 roku kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług, kwoty zwrotu różnicy podatku oraz kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny miesiąc. Organ kontroli skarbowej ustalił, że podatniczka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Stacja Paliw w W., nie ewidencjonowała zakupu i sprzedaży oleju opałowego pochodzącego od firmy E. z siedzibą w B. B. Oddział w B. Ustaleń tych dokonano między innymi w oparciu o dowody uzyskane od organów ścigania, w tym na podstawie nagrań rozmów telefonicznych między pracownikami firmy E.
i mężem podatniczki J. Ł., a także na podstawie protokołów przesłuchań świadków i podejrzanych.
Powyższą decyzję uchylił Dyrektor Izby Skarbowej w B. decyzją [...] lutego 2006 r., nr [...]. Z jej uzasadnienia wynika, że głównymi przyczynami tego uchylenia było oparcie rozstrzygnięcia sprawy przez organ pierwszej instancji na materiałach dowodowych pochodzących z postępowania karnego, które nie zostało prawomocnie zakończone, tj. z naruszeniem art. 181 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) w dalszej części powoływanej w skrócie o.p. Organ odwoławczy stwierdził również, że w sprawie brak jest potwierdzenia, w obowiązujący sposób, autentyczności osób prowadzących rozmowy telefoniczne pozyskane w trakcie kontroli operacyjnej, a także potwierdzenia, że osoby te są reprezentantami firmy E. oraz firmy P. Ł. W sprawie nie wyjaśniono też innych okoliczności związanych z zakupem oleju od firmy E. i jego dalszą sprzedażą.