Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 9 października 2007 r., sygn. II SA/Wr 237/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zygmunt Wiśniewski, Sędziowie Sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak, Sędzia WSA Anna Siedlecka (spr.), Protokolant Katarzyna Grott, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 października 2007 r. sprawy ze skargi M. i Z.Z. na decyzję Wojewody z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego i wydania pozwolenia na budowę na działce nr [...] I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; III. zasądza od Wojewody na rzecz skarżących kwotę 100,00 zł (słownie: sto) tytułem kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. Nr [...]. Starosta D. działając na podstawie art. 35 ust. 3 i art. 82 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz art. 104 kpa odmówił Z. Z. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę w zakresie likwidacji funkcji przemysłowej polegającej na wyburzeniu części budynków przemysłowych oraz adaptacji pozostałych na cele mieszkaniowe, położonych na terenie nieruchomości w P. - K. nr [...] w granicach działki oznaczonej numerem geodezyjnym [...], obręb K.

W uzasadnieniu decyzji wskazane zostało, że w dniu [...] r. wpłynął wniosek Z.Z. o wydanie pozwolenia na budowę w zakresie likwidacji funkcji przemysłowej budynków położonych na terenie nieruchomości położonej w P - K. nr [...] w granicach działek nr [...] i [...] obręb K.

Organ wywiódł, że w toku postępowania ustalono, iż przedmiotowy obszar, zgodnie z ówczesnym obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego miasta P., znajdował się w strefie ochrony konserwatorskiej. Służba Ochrony Zabytków pozytywnie zaopiniowała przedmiotowe zamierzenie inwestycyjne, z zastrzeżeniem, że negatywnie opiniuje projekt rozbiórki wieży ciśnień ze względu na jej unikatowy charakter oraz fakt wpisania tej wieży do wykazu obiektów zabytkowych miasta P, co oznacza że jest chroniony prawem miejscowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00