Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 21 wrzenia 2007 r., sygn. III SA/Gl 1153/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Jużków, Sędziowie Sędzia WSA Gabriela Jyż (spr.), Asesor WSA Krzysztof Targoński, Protokolant St. ref. Aleksandra Doruch, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 września 2007r. przy udziale - sprawy ze skargi A. T. - "A" na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
Działając na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jedn.: Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm. - dalej powoływana jako: O. p.), Dyrektor Izby Skarbowej w K. decyzją z dnia [...]r., nr: [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w C. z dnia [...] r., nr: [...], określającą zobowiązanie podatkowe z tytułu w podatku od towarów i usług za [...] 2003 r. w kwocie [...] zł. dla "A" A. T. z siedzibą w T. k/O..
W uzasadnieniu swojej decyzji organ odwoławczy w pierwszej kolejności przedstawił dotychczasowy przebieg postępowania administracyjnego. W ramach tych wyjaśnił, że w wyniku kontroli podatkowych, przeprowadzonych w "A" A. T. przez pracowników II US (Urzędu Skarbowego) w C. stwierdzono, że zarówno w ewidencji zakupów VAT, jak i w deklaracji VAT-7 za [...] 2003 r. kontrolowana jednostka uwzględniła 4 faktury zakupu oleju napędowego, wystawionych przez firmę "B" H. W. z siedzibą w C., obniżając podatek należny o wynikający z tych faktur podatek naliczony w łącznej kwocie [...] zł.
Z pisma naczelnika I US w C. z dnia [...] 2005 r. (k. [...] akt adm.) oraz pisemnego oświadczenia W. H. (k. [...]-[...] akt adm. i k. [...]-[...] akt adm.) wynika, że: działalność gospodarczą pod nazwą "B" zarejestrował w [...] 2003 r. (a polegała ona tylko na wystawianiu faktur) na polecenie M. B.. Siedziba firmy mieściła się w [...] W. H., który nie miał kontaktu z paliwami i cysternami; był tylko "słupem" do podpisywania faktur, za co otrzymywał pieniądze. Posiadał wprawdzie rachunek bankowy, ale nie miał do niego dostępu, dokumenty bankowe podpisywał in blanco, a pełnomocnikiem był M. B.. W. H. nie znał odbiorców wystawionych faktur zakupu paliwa; nie miał kontaktu i nigdy nie widział sprzedawanego paliwa na podstawie faktur sprzedaży. Nie posiadał żadnych dokumentów firmy, a wszystkimi sprawami dotyczącymi rozliczeń z urzędem skarbowym zajmował się M. B..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right