Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 1 sierpnia 2007 r., sygn. III SA/Wa 991/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędziowie Asesor WSA Hieronim Sęk, Asesor WSA Dariusz Turek (spr.), Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 sierpnia 2007 r. sprawy ze skargi F. z siedzibą w N. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia ... r. nr ... w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o zwrot podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) stwierdza, że uchylone postanowienie nie może być wykonane w całości, 3) zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w W. na rzecz F. z siedzibą w N. kwotę ... zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

 

UZASADNIENIE

W dniu ...r. do Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego [...] wpłynął wniosek Skarżącej spółki F. z siedzibą w N. o zwrot podatku od towarów i usług za okres styczeń - grudzień 2004r. w wysokości ... zł.

Pismem z dnia ...r. wezwano stronę w trybie art. 169 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm., dalej: Ordynacja podatkowa) do uzupełnienia przedmiotowego wniosku - w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia - o oryginał zaświadczenia wystawionego przez odpowiedni urząd skarbowy wskazującego, że podmiot uprawniony do zwrotu podatku VAT jest podatnikiem podatku od towarów i usług lub podatku o podobnym charakterze w kraju siedziby lub miejsca zamieszkania albo miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju prowadzonej działalności, o którym mowa w § 5 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 kwietnia 2004r. w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom (Dz. U. Nr 89, poz. 851, dalej: rozporządzenie z 2004 r.). Zaświadczenie, które zostało dołączone do w/w wniosku firmy, zdaniem organu I instancji, nie potwierdzało bowiem, że firma ubiegająca się o zwrot podatku VAT jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług lub podatku o podobnym charakterze, nie zawierało także innych danych, które zgodnie z załącznikiem nr 2 do w/w rozporządzenia powinno zawierać prawidłowo wystawione zaświadczenie. Dodatkowo organ I instancji pouczył Stronę, że w przypadku wystawienia powyższego zaświadczenia w języku obcym, należy dołączyć tłumaczenie przysięgłe jego treści.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00