Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 22 sierpnia 2007 r., sygn. III SA/Kr 993/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Elżbieta Kremer Sędziowie WSA Dorota Dąbek NSA Krystyna Kutzner (spr.) Protokolant Bernadeta Szczypka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 sierpnia 2007 r. sprawy ze skargi D. S. na rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w [...] z dnia 18 lipca 2006 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby skargę oddala

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia 18.07.2006 r [...] Komendant Wojewódzki Policji w [...] utrzymał w mocy rozkaz personalny nr [...] Komendanta Miejskiego Policji w [...] z dnia [...].2006 roku, w sprawie zwolnienia skarżącego D. Sochy ze służby w Policji, z dniem 2.06. 2006 roku.

W uzasadnieniu rozkazu organ Policji stwierdził, że bezspornym jest, że skarżącemu, orzeczeniem nr [...] Komendanta Miejskiego Policji w [...] z dnia [...]. 1997 r., została wymierzona kara dyscyplinarna wydalenia ze służby, a orzeczenie to zostało utrzymane w mocy orzeczeniem nr [...][...] Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...].2006 roku. Zatem zgodnie z art. 134f ustawy z dnia [...].1990 r o Policji (Dz.U. z 2002, Nr 7, poz.58 ze zm.) oznacza to zwolnienie ze służby w Policji. W ocenie organu odwoławczego zaszła więc konieczność obligatoryjnego zwolnienia funkcjonariusza ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy, ponieważ Komendant Miejski Policji w [...] był związany prawomocnym orzeczeniem dyscyplinarnym i nie mógł go nie wykonać.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00