Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 czerwca 2007 r., sygn. I SA/Lu 637/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Kwiatek (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer,, Asesor WSA Wojciech Kręcisz, Protokolant Asystent sędziego Anna Gilowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 czerwca 2007 r. sprawy ze skargi B. K.-K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące VI - XII 2002 r. oraz dodatkowego zobowiązania podatkowego za VI, VII i XII 2002 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] r. nr [...] w części ustalającej dodatkowe zobowiązanie podatkowe za miesiące VI, VII i XII 2002 roku, II. w pozostałej części skargę oddala, III. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w części określonej w punkcie I; IV. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz B. K.-K. kwotę 500 zł (pięćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania, V. przejmuje na rachunek Skarbu Państwa kwotę 1000 (tysiąc) złotych tytułem nie uiszczonego wpisu od skargi, od którego skarżąca była zwolniona.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] sierpnia 2006 r. Dyrektor Izby Skarbowej , po rozpatrzeniu odwołania B.K.-K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] kwietnia 2006 r. określającą zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za miesiące: wrzesień i październik 2002 r. oraz kwoty zwrotu różnicy podatku VAT, kwoty do przeniesienia na następny miesiąc za miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień, listopad i grudzień 2002 r. oraz ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego za miesiące czerwiec, lipiec, grudzień 2002 r.

Z akt sprawy wynikało, że wyrokiem z 30 marca 2005 r. (sygn. akt FSK 1905/04) Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił zarzuty skargi kasacyjnej wskazującej na naruszenie w rozpoznawanej sprawie art. 21b ust. 6 w zw. z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.) przez niewłaściwą interpretację tych przepisów prowadzącą do konkluzji, iż w 2001 r. skarżąca nie uzyskała obrotu w wysokości przekraczającej kwoty 400 000 zł i - w konsekwencji - przyjęcie, iż nie przysługiwało jej prawo do zwrotu podróżnym podatku zapłaconego przy nabyciu przez nich towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00