Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 maja 2007 r., sygn. I SA/Lu 165/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Edward Oworuszko, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz (spr.), NSA Danuta Małysz, Protokolant Asystent sędziego Anna Strzelec, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 maja 2007r. sprawy ze skargi M. i J. C. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2000 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości; III. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz M. i J. C. kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

1. Dyrektor Izby Skarbowej decyzją z dnia [...], po rozpatrzeniu odwołania małżonków M. i J. C., na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa / Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, ze zm. /, utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] czerwca 2003 r., która określiła M. i J. małżonkom C. zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2000 r. w kwocie 92 407,10 zł.

Organ podatkowy ustalił, że podatnicy zawyżyli koszty uzyskania przychodów w badanym okresie o łączną kwotę 291 683,11 zł, która obejmowała wydatki na:

- zakup srebrnej karty Klubu Biznesu i opłatę członkowską z tytułu przynależności do tego Klubu / okoliczność objęta wyłączeniem wymienionym w art. 23 ust. 1 pkt 30 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyrok w sprawie I SA/Lu 890/00/;

- czynsze inicjalne wynikające z zawartych umów leasingowych / wbrew art. 22 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych /;

- usługi marketingowe / wbrew art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych /.

W toku postępowania podatkowego M. i J. małżonkowie C. prezentowali stanowisko, że zgromadzone dowody dawały pełne podstawy do uznania spornych wydatków za koszty uzyskania przychodów. Ich zdaniem odmienne stanowisko organu podatkowego jest wynikiem:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00