Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 lutego 2007 r., sygn. III SA/Wa 3794/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Sokołowska, Sędziowie Asesor WSA Maciej Kurasz (spr.), Asesor WSA Hieronim Sęk, Protokolant Urszula Hoduń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 lutego 2007 r. sprawy ze skargi " P." Sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Ministra Finansów z dnia [...] września 2006 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego 1) uchyla zaskarżoną decyzję, 2) stwierdza, że uchylona decyzja nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 440 zł (słownie: czterysta czterdzieści złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] września 2006 r. Nr[...], wydaną na podstawie art. 14b § 5 pkt 1 w związku art. 14e § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005 Nr 8, poz. 60 ze zm. - powoływanej dalej jako "ustawa Ord.pod."), po rozpatrzeniu zażalenia Spółki z o.o. "P." z siedzibą w L. (powoływaną dalej jako "Skarżąca") na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] czerwca 2006 r., uznającego za nieprawidłowe stanowisko Skarżącej zawarte we wniosku z dnia 20 grudnia 2005 r. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, Minister Finansów odmówił zmiany zaskarżonego postanowienia organu pierwszej instancji.

Z motywów decyzji wynika, iż w dniu 23 grudnia 2005 r. do Ministra Finansów wpłynął wniosek Skarżącej o wydanie pisemnej interpretacji w indywidualnej sprawie w zakresie postanowień umowy dnia 14 czerwca 1995 r. między Rzeczypospolitą Polską a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku (Dz. U. Nr 110, poz. 527 - określanej dalej jako "umowa z Luksemburgiem"). Skarżąca zwróciła się z pytaniem czy w świetle postanowień umowy z Luksemburgiem możliwe jest zaliczenie do podatkowych kosztów uzyskania przychodu całości skapitalizowanych odsetek od pożyczki udzielonej Skarżącej spółce przez jedynego udziałowca - osobę prawną z siedzibą w Luksemburgu?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00