Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 listopada 2006 r., sygn. II SA/Wa 1160/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Anna Mierzejewska, asesor WSA Janusz Walawski, asesor WSA Jarosław Trelka (spr.), Protokolant Beata Gibzińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 listopada 2006 r. sprawy ze skargi M. M. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] maja 2006 r. nr [...] w przedmiocie przeniesienia na stanowisko służbowe 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymany nią w mocy rozkaz personalny nr [...] z dnia [...] stycznia 2006 r. 2) określa, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia [...] stycznia 2006 r. Komendant Główny Policji z dniem 31 stycznia 2006 r. zwolnił M. M. ze stanowiska [...] Komendy Głównej Policji (KGP) i z dniem 1 lutego 2006 r. mianował ją na stanowisko [...] KGP. Ponadto organ I instancji wskazał, że z dniem 31 stycznia 2006 r. wygasło skarżącej prawo do dodatku specjalnego w wysokości 10% kwoty bazowej wobec zaprzestania służby w [...]. W uzasadnieniu powyższego rozkazu podano, że rozkazem organizacyjnym nr 4/06 Komendanta Głównego Policji z dnia 19 stycznia 2006 r. w sprawie zmian organizacyjno-etatowych w Komendzie Głównej Policji z dniem 31 stycznia 2006 r. uchylono etat [...], oraz że mianowanie skarżącej na nowe stanowisko wyniknęło z potrzeb organizacyjnych.

W odwołaniu od powyższego rozkazu skarżąca podniosła, że wskazuje on termin mianowania przed upływem terminu odwołania. Ponadto termin ten przypada przed dniem, w którym rozkaz wszedł do obrotu prawnego, a był nim 1 lutego 2006 r. Skarżąca uznała też uzasadnienie faktyczne rozkazu za wadliwe. Wskazała, że wyniku przeprowadzonych zmian nie zmniejszyła się ilość stanowisk w [...] KGP, nie zlikwidowano też jej stanowiska. Wydział, w którym pełniła dotychczas służbę, jedynie zmienił nazwę. Oceniła też, że spełniała wszystkie wymagania kwalifikacyjne do służby na stanowisku [...] tego Wydziału. Wskazała na art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.), według którego, jej zdaniem, zwolnienie policjanta ze stanowiska połączone z równoczesnym mianowaniem na inne stanowisko może nastąpić tylko wtedy, jeśli mianowanie następuje na stanowisko równorzędne. Oceniła, że stanowisko [...] nie jest równorzędne ze stanowiskiem [...] KGP. W strukturze organizacyjnej KGP nie ma komórki organizacyjnej o nazwie [...], Grupa ta nie ma określonego zakresu zadań ani podległości służbowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00