Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 17 padziernika 2006 r., sygn. II SA/Po 478/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędziowie Sędzia NSA Stanisława Małek (spr.) Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Protokolant Sekretarz sądowy Katarzyna Bela po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 03 października 2006 r. przy udziale sprawy ze skargi Rady Miasta na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; oddala skargę. /-/ W.Batorowicz /-/ St.Małek /-/ B.Drzazga

Uzasadnienie

Rada Miasta podjęła [...]. uchwałę Nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon ulicy [...]" i to po stwierdzeniu zgodności przyjętych rozwiązań z ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (uchwała Nr [...] zmieniona uchwała Nr [...]).

Plan obejmuje obszar o powierzchni około [...]ha, położony pomiędzy południową granica działki Nr [...], wschodnią granicą ulicy [...], północną granicą działki Nr [...] oraz zachodnią granica ulicy [...].

Wojewoda rozstrzygnięciem nadzorczym z [...]., na podstawie przepisu art. 91 ust. 1 ustawy z 08 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 ze zm.) stwierdził nieważność powyższej uchwały - ze względu na istotne naruszenie prawa, z następujących powodów:

Ustalenia planu miejscowego, przyjęte w uchwale, nie spełniają wymogu przepisu art. 9 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 27 marca 2003r. (Dz.U. Nr 80 poz. 717), tj. zgodności ustaleń planu z ustaleniami studium, które są wiążące dla organów gminy przy sporządzaniu planów miejscowych.

Teren objęty przedmiotowym planem położony jest w większym obszarze określonym w Studium jak "rejon o przewadze funkcji strukturalnych klinów zieleni" i przeznaczonym pod tereny zieleni publicznej o specjalnym sposobie zabudowy (oznaczonym na rysunku Studium symbolem I.sr.). Zgodnie z ustaleniami Studium (str. 207) tereny oznaczone na rysunku symbolem "Sr" oznaczają "lokalizacje funkcji intensywnego wypoczynku wymagającą zarówno terenów otwartych (z zielenią), jak i obiektów kubaturowych z przewagą zieleni tworzącej system (pow. 50%).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00