Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 wrzenia 2006 r., sygn. II SA/Po 466/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Łaskarzewska Sędziowie Sędzia NSA Barbara Kamieńska Sędzia WSA Małgorzata Górecka (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Dobrosława Sobczak po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2006 r. przy udziale sprawy ze skargi Gminy Miasta na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę. /-/ M. Górecka /-/ A. Łaskarzewska /-/ B. Kamieńska

Uzasadnienie

Skarżąca Gmina Miasto wniosła skargę na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia [...]., którym stwierdzono nieważność uchwały Nr [...] Rady Miasta z dnia [...] kwietnia 2006r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy usługowej przy ul. [...] i [...] w G. ze względu na istotne naruszenie prawa.

W uzasadnieniu skarżonego rozstrzygnięcia nadzorczego podano, iż podjęta przez Radę Miasta uchwała w oczywisty sposób narusza przepisy obowiązującego prawa i dlatego konieczne jest, w ocenie organu nadzoru, jej unieważnienie.

Dokonując analizy zapisów przedmiotowej uchwały oraz tekstu i rysunku "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta G." zatwierdzonego uchwałą Nr [...] Rady Miasta z dnia [...] lutego 2000 roku oraz rozpatrując pisma mieszkańców os. [...] i [...] oraz Rady Osiedla [...] , w których wznoszono o uchylenie planu ze względu na niezgodność jej zapisów ze studium, organ nadzorczy stwierdził, iż przyjęty plan zagospodarowania przestrzennego narusza obowiązujące prawo.

Organ podał, iż w obowiązującym studium teren objęty przedmiotowym planem jest oznaczony symbolem P i przeznaczony jest pod zabudowę przemysłową z dopuszczeniem tzw. supermarketów podczas, gdy- w odróżnieniu od ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z art. 10 ust. 2 pkt 8 obecnie obowiązującej ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80, poz. 717 ze zm.) -w studium określa się tereny pod budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000m2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00