Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 sierpnia 2006 r., sygn. VI SA/Wa 489/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka - Klimas (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Królikowska - Przewłoka Asesor WSA Piotr Borowiecki Protokolant Anna Błaszczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 sierpnia 2006r. sprawy ze skarg T. S. na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] grudnia 2005 r. nr [...],[...],[...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych 1. uchyla zaskarżone decyzje i utrzymane nimi w mocy decyzje Prezydenta Miasta [...] z dnia [...] października 2005r.; 2. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzjami z dnia [...] października 2005 r. znak [...] Prezydent Miasta [...] cofnął zezwolenie Nr [...], Nr [...] oraz [...] na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych o zawartości alkoholu do 4,5 %, od 4,5 % do 18 % i powyżej 18%, w lokalu gastronomicznym przy ul. Z. w [...], w którym to lokalu działalność prowadził pan T. S.

Decyzje te zostały wydane na skutek ponownego rozpatrzenia sprawy przez Prezydenta Miasta [...] wskutek uchylenia pierwotnych decyzji cofających powyższe zezwolenia przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...].

W uzasadnieniu decyzji wskazano, że powodem takiego rozstrzygnięcia było zakłócenie ładu i porządku publicznego w związku ze sprzedażą i podawaniem napojów alkoholowych w lokalu gastronomicznym przy ul. Z. w [...].

Odwołanie od powyższych decyzji wniósł Pan T. S. działając przez swojego pełnomocnika wnosząc jednocześnie o uchylenie zaskarżonych decyzji i przekazanie spraw organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia.

Zarzucono, że w sprawie nie wydano postanowień dowodowych, przez co strona została pozbawiona prawa do wypowiedzenia się co do zebranych dowodów. Ponadto podniesiono, że z dostarczonych w ilości od 1 do 51 dokumentów, stanowiących materiał dowodowy w sprawie, nie wynikają okoliczności mogące udowodnić istnienie przesłanek z art. 18 ust. 10 pkt. 3 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00