Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 maja 2006 r., sygn. I SA/Lu 85/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Kwiatek, Sędziowie WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (spr.),, NSA Ewa Gdulewicz, Protokolant st.insp. Wieslawa Wojtal, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 maja 2006 r. sprawy ze skargi [...] Spółki z o.o. w C. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za miesiące I - XII 2004 r. -oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej, działając na podstawie art. 233 § 1 Ordynacji podatkowej oraz art. 34a i 35 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, po rozpatrzeniu odwołania "[...]" spółki z o.o. w C. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] sierpnia 2005 r., nr K [...] określającej skarżącej kwotę zobowiązania w podatku akcyzowym z tytułu sprzedaży oleju opalowego przeznaczonego na cele inne niż opałowe za poszczególne miesiące 2004 r. - utrzymał w mocy rozstrzygniecie organu I instancji.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że w celu dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej, przeprowadzając kontrolę w spółce "[...]" w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatków stanowiących dochód budżetu państwa za lata 2003-2004, dokonali sprawdzenia rzetelności przedłożonych przez Spółkę oświadczeń składanych przez nabywców oleju opałowego w 2004 r., dotyczących sprzedaży udokumentowanej paragonami fiskalnymi. Ustalono, że w większości przypadków oświadczenia te zawierały dane osobowe niezgodne z rzeczywistością, tzn. osoby nie figurowały w ewidencji mieszkańców lub mieszkały pod innym adresem. Dokonano również zabezpieczenia 452 oświadczeń składanych przez nabywców oleju opałowego dotyczących sprzedaży niefakturowanej za 2004 r. W celu zweryfikowania prawdziwości danych zawartych w oświadczeniach i potwierdzenia, że zakupiony olej opałowy został przeznaczony do celów opałowych przesłuchano 27 osób i większości przypadków stwierdzono, że dokumentowana przez spółkę sprzedaż oleju opałowego w oświadczeniach jest niezgodna ze stanem rzeczywistym. Sprawdzono również oświadczenia kontrahentów skarżącej i ustalono, że oświadczenia wystawiane przez nią są niezgodne z rzeczywistością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00