Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2006 r., sygn. I SA/Po 2448/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Małecki(spr.) Sędziowie NSA Sylwia Zapalska as.sąd.WSA Maciej Jaśniewicz Protokolant sekr. sąd. Agnieszka Ratajczak po rozpoznaniu w dniu 30 marca 2006 r. sprawy ze skargi "A" sp. j. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...]2003 r. Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za [...]2000 r. o d d a l a s k a r g ę /-/M. Jaśniewicz /-/J. Małecki /-/S. Zapalska

Uzasadnienie

W dniach od [...] 2002 r. do [...] 2002 r. została przeprowadzona kontrola skarbowa, która stwierdziła nieprawidłowości z tytułu rozliczenia z budżetem państwa w zakresie podatku od towarów i usług.

Jak wynika z kontroli dokumentów źródłowych , począwszy od [...] 1999 roku i w 2000 roku spółka cywilna "A" wykonywała usługi przetwarzania niemieckich urzędowych dokumentów na podstawie umowy z [...] 1999 roku oraz aneksu nr [...] z [...] 2000 r. i nr [...] z [...] 2000 roku , w którym wskazano , że przedmiotem umowy będą usługi świadczone na rzecz spółki "B" z siedzibą w B. Zapotrzebowanie na w/w usługi wynikało natomiast z umowy zawartej [...] 1997 r. pomiędzy spółką "B" w B. a "C" s.c. w G.

W toku kontroli ustalono, iż z firmy "C" wyodrębniła się spółka cywilna "A" ZPChr, która przejęła sprzęt i pracowników niezbędnych do wykonywania zlecenia od "B" - i pomimo tego faktu spółka "A" swoje usługi świadczyła na rzecz spółki z o.o. "D", chociaż nie posiadała umowy na przetwarzanie urzędowych dokumentów patentowych.

Z dodatkowo zebranego materiału wynika, że na podstawie umowy zawartej w 1997 r. pomiędzy firmą niemiecką spółką "B" w B., a spółką cywilną " C" realizowane były usługi przetwarzania dokumentów patentowych przez spółkę cywilną "C" bezpośrednio na eksport do firmy spółki "B" przy zastosowaniu stawki O %. Spółka "A" przejęła od spółki "C" maszyny i pracowników natomiast porozumienie o przejęciu umowy zawartej pomiędzy "B", a spółką " C" zawarte zostało pomiędzy " B" a spółką "D".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00