Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 kwietnia 2006 r., sygn. III SA/Łd 58/06

 

Dnia 21 kwietnia 2006 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska, Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak (spr.), Asesor WSA Ewa Alberciak, Protokolant Asystent sędziego Tomasz Naraziński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 kwietnia 2006 roku sprawy ze skargi K. S. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Komendanta Powiatowego P. w Z. nr [...] z dnia [...]

Uzasadnienie

III SA/Łd 58/06

UZASADNIENIE

W dniu 19 września 2005 roku Komendant Powiatowy Policji w Z., działając na podstawie art. 104 kpa w zw. z art. 6a ustawy o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz 58 ze zm.), wydał decyzję nr [...] odmawiającą K. S., byłemu funkcjonariuszowi Policji, wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za rok 2003.

W uzasadnieniu decyzji Komendant wskazał, iż w dniu 13 czerwca 2005 roku do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. wpłynęło pismo K. S., byłego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Z., w którym skarży się on, iż Komendant Powiatowy Policji w Z. odmówił mu wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop w 2003 roku. W swoim piśmie K. S. wskazał, że w czasie przebywania na urlopie wypoczynkowym w okresie od dnia 19 września 2003 roku do dnia 7 października 2003 roku, na mocy rozkazu personalnego nr [...] z dnia [...], został zawieszony w czynnościach służbowych z dniem wydania tego rozkazu. Zdaniem K. S., zawieszenie go w czynnościach w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego spowodowało przerwanie urlopu i w związku z tym należy się mu ekwiwalent pieniężny za niewykorzystaną część tego urlopu.

Komendant Powiatowy Policji w Z. uznał tymczasem, iż K. S. w roku 2003 przebywał na urlopie od dnia 15 lipca do 31 lipca (tj. 13 dni) oraz od dnia 19 września do dnia 7 października (tj. 13 dni) i wyczerpał tym samym całość przysługującego mu urlopu wypoczynkowego za dany rok. Ponadto Komendant zaznaczył, iż w trakcie trwania urlopu wypoczynkowego udzielonego K. S. na okres 13 dni (19.09.2003-07.10.2003) na mocy rozkazu personalnego nr [...] z dnia [...] wydanego przez Komendanta Powiatowego Policji w Z., został on zawieszony w czynnościach służbowych od dnia 25 września 2003 roku do dnia 24 grudnia 2003 roku. Zawieszenie w czynnościach służbowych zostało rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] wydanym przez Komendanta Powiatowego Policji w Z. przedłużone do czasu zakończenia prowadzonego przeciwko funkcjonariuszowi postępowania karnego, a następnie K. S. z dniem 31 stycznia 2004 roku na mocy rozkazu personalnego nr [...] z dnia [...] wydanego przez Komendanta Powiatowego Policji w Z. został zwolniony ze służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00